PostHeaderIcon Zabawa we Wrocławiu

Koncert sylwestrowy we WrocławiuStolica Dolnego Śląska, czyli Wrocław, to miasto pełne uroku, pięknych miejsc i zakątków. Jeśli do Krakowa czy Warszawy nam za daleko, a nic nie stoi na przeszkodzie, aby to właśnie tam spędzić noc sylwestrową. Na rynku wrocławskim odbędzie się koncert, który z pewnością uświetni wiele gwiazd, na razie wszystko jest objęte tajemnicą, aby niespodzianka była jak największa. Gwiazdą wieczoru ma być Doda, która ma zaśpiewać single z nie wydanej dotąd płyty „The Seven Tempations”. Dorota Rabczewska z pewnością zapewni ciekawe i pełne temperamentu show w stolicy Dolnego Śląska.

Wrocław słynie z przepięknych pokazów sztucznych ogni. Nie inaczej będzie w noc sylwestrową 2012/2013. Dokładnie o północy niebo rozświetlą fajerwerki, które rozjaśnią niebo na przestrzeni około 2 kilometrów. Mają być odpalane z trzech miejsc: spod urzędu wojewódzkiego, z Wyspy Piaskowej oraz miejsca naprzeciwko Wzgórza Polskiego. Pokaz ma trwać około 20 minut i będzie podzielony na trzy części: powitanie Nowego Roku, uspokojenie nastrojów i zakończenie z oszałamiającym efektem. Według zapowiedzi, o północy w dniach z 31.12.2012 na 1.01.2013 zgromadzeni pod wrocławskim niebem ujrzą rozetę wysoką na 120 metrów, aż 180 złotych i srebrzących wodospadów oraz palmy z kosmiczny pyłem i złote ogony. Wszystko to zostanie oczywiście odpowiednio oprawione muzycznie. Z roku na rok Wrocław zaskakuje coraz to bardziej spektakularnym widowiskiem, i wedle zapowiedzi, w tym roku ma być jeszcze efektowniej i bardziej widowiskowo.Wrocław zimą

Poza atrakcjami plenerowymi, niespodzianki i nie lada atrakcje szykują również wrocławskie kluby, restauracje i hotele. Faktem jest, że Wrocław jest nieco tańszy niż Kraków. Choć w rzeczywistości wszystko zależy od miejsca i rodzaju imprezy. Planując urlop sylwestrowy warto zastanowić się, czy chcemy poświęcić czas również na zwiedzanie i czy we Wrocławiu chcemy spędzić święta Bożego Narodzenia. Warto zastanowić się czy nie lepiej po sylwestrze zostać jeszcze kilka dni we Wrocławiu, aby lepiej poznać to piękne miasto.

We Wrocławiu, w jednym z hoteli, ma odbyć się Wenecki Bal Sylwestrowy. Reklamowany jako wykwintny i jedyny w swoim rodzaju ma być bardzo elegancką imprezą żegnającą stary rok. Cena takiej weneckiej nocy wynosi 300 zł od osoby, nieco kosztownie, ale w tej kwocie mieszczą się obfite posiłki, alkohol, napoje ciepłe i zimne, zespół muzyczny. Jeśli kiedykolwiek marzyliśmy o sylwestrze we włoskim stylu i z weneckimi maskami, to jest to impreza właśnie dla nas.

Wrocław proponuje również inne imprezy, nieco tańsze, już od 100 zł za osobę, ale najwięcej ofert obejmuje bal sylwestrowy oraz kilka dni pobytu, mniej więcej do pierwszego lub drugiego dnia stycznia. W jednej z wrocławskich restauracji ma się odbyć zabawa w stylu lat dwudziestych i trzydziestych. Nie tylko muzyka będzie z tamtej epoki, ale również wystrój, stroje gości, cały klimat. Z pewnością będzie to wyjątkowa impreza, która pozostanie w pamięci na bardzo długo. Zwłaszcza dlatego, że z roku na rok, coraz mniej hoteli i restauracji decyduje się na tego typu bale. A szkoda, bo jestem przekonana, że wiele osób z chęcią wzięłoby udział właśnie w takiej klimatycznej zabawie.

Poza imprezami tematycznymi, Wrocław proponuje mnóstwo imprez w klubach i pubach dla młodzieży i nie tylko. Niewątpliwie ogromną zaletą sylwestra we Wrocławiu jest fakt, że nawet w grudniu można znaleźć ciekawą i fajną propozycję spędzenia sylwestra lub nocleg, np. w akademikach, bursach lub mniejszych hotelikach.