PostHeaderIcon Sylwester w Warszawie

Sylwester w stolicyO zabawie we Wrocławiu można powiedzieć, że jest objęta tajemnicą i poza Dodą, trudno wymienić więcej gwiazd i artystów. O Warszawie można powiedzieć jeszcze mniej. Jedynym pewnikiem jest, że ponownie plenerowa impreza odbędzie się na Placu Konstytucji, czyli podobnie jak w latach 2008 i 2009, a jej hasłem przewodnim ma być „Zakochaj się w Warszawie – Sylwestrowa Moc Przebojów”. Wiadomo nawet, że z budżetu stolicy przeznaczono aż 3,6 mln złotych na zabawę sylwestrową, ale niestety nic nie wiadomo na temat artystów, którzy mają tę imprezę uświetnić. W ogóle niewiele wiadomo o całym kształcie i formie imprezy. Na te informacje trzeba będzie jeszcze poczekać i śledzić newsy publikowane przez organizatorów.

Trzeba mieć na uwadze, że warszawski sylwester pod gołym niebem zazwyczaj należał do tych najbardziej hucznych. W ubiegłych latach sylwester w Warszawie uświetnili m.in. Andrzej Piaseczny, Stachursky, Lady Pank, Edyta Górniak, Maciej Maleńczuk, Big Cyc i Formacja Nieżywych Schabuff. Usłyszeć można było też największe przeboje zagranicznych wykonawców: Snap!, Bananarama i September. Tym bardziej szkoda, że tak niewiele wiemy o planach na nadchodzącą noc sylwestrową. Ale z drugiej strony, znając klimat i atmosferę z poprzednich lat, warto poczekać na wiadomości na ten temat.

Warszawa, stolica Polski, może pochwalić się wieloma ciekawymi pomysłami i ofertami dla turystów i warszawiaków. Poza ogromną ilością zabaw tematycznych i imprez klubowych, można spędzić noc sylwestrową z Woody Allenem, czyli w teatrze na spektaklu „Zagraj to jeszcze raz, Sam”. Cena biletu obejmuje spektakl oraz lampkę szampana.Imprezka sylwestrowa

Wydawać by się mogło, że Warszawa, z racji tego, że jest ogromnym miastem, będzie proponować najdroższe zabawy i bale sylwestrowe. Nic bardziej mylnego. Przeglądając różnego rodzaju oferty, można odnaleźć wiele ciekawych propozycji w cenie już od ok. 100-150 zł od osoby, i co najlepsze – nadal z wolnymi miejscami. Choć da się również zauważyć, że średni koszt sylwestra w Warszawie to wydatek rzędu ok. 250 zł za osobę. Inną sprawą są turnusy świąteczne i sylwestrowe w Warszawie. Te są już znacznie droższe, mogą kosztować nawet do ok. 1000 zł od osoby. Warto zastanowić się nad tymi ofertami, gdyż można zostać w Warszawie kilka dni po sylwestrze, bo wtedy bale i imprezy są znacznie tańsze (nawet o połowę).

Ciekawą ofertę przedstawia jeden z warszawskich hoteli, który proponuje zabawę przy muzyce lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Jest to czas wielu polskich i zagranicznych przebojów, dlatego na takim sylwestrze z pewnością wspomnieniami uda nam się powrócić do młodzieńczych lat. W wielu miejscach organizatorzy proponują zabawę przy muzyce zespołów muzycznych lub oprawę muzyczną zagwarantowaną przez dj’a.

Z pewnością wyjątkowym i niepowtarzalnym balem będzie Brazylijski Maraton Sylwestrowy, czyli sylwester w rytmach samby, proponowany przez pewien warszawski hotel. Kosztuje ok. 420 zł od osoby, a 1.01.2013 zapraszają na poprawiny w cenie 230 zł od osoby. Organizatorzy zapowiadają, że cały hotel zamieni się w Rio de Janeiro.

Najwięcej propozycji dotyczy tradycyjnych balów sylwestrowych z zespołem muzycznym, ciepłymi daniami, napojami, alkoholem. Koszt takiej zabawy tanecznej w noc sylwestrową 2012/2013 to koszt między 150 a nawet 600 zł za osobę lub parę. Wszystko zależy od miejsca.