PostHeaderIcon Sylwester w Krakowie

Sylwester KrakówKraków jest pięknym miastem, chętnie odwiedzanym przez turystów z Polski i zagranicy. Jest miejscem przepełnionym nie tylko wspaniałą atmosferą, ale również ciekawymi ludźmi i mnóstwem miejsc do zwiedzania. Jeśli zdecydujemy się na spędzenie sylwestra właśnie tam, podobnie jak w przypadku sylwestra w górach, szukać wolnych pokojów trzeba nieco wcześniej, najpóźniej na przełomie listopada i grudnia, ale trzeba pamiętać, że może być już wtedy ciężko ze znalezieniem fajnego miejsca. Kraków z pewnością będzie tańszy od Zakopanego, ale to też oczywiście zależy od miejsca. Podobnie jak w górach, i tutaj mamy kilka opcji spędzenia sylwestra. Może być to impreza zorganizowana w jakimś lokalu, bal lub jedna z największych imprez plenerowych w Polsce, czyli WOW! Night 2010. W tym roku Kraków postawił na młode gwiazdy, które każdemu powinny przypaść do gustu. Artystów będzie wielu, na razie ujawniane są po kolei nazwiska i pseudonimy. Wiadomo już, że gwiazdą nocy sylwestrowej będzie Kelis, zajmująca się muzyką klubową i r’n’b. W 2001 roku Kelis zdobyła nagrodę BRIT Award za największy przełom na scenie międzynarodowej. Każda kolejna płyta przynosiła jej coraz większe sukcesy, nie tylko pierwsze miejsca na listach przebojów, ale również wiele prestiżowych nagród: Grammy, BRIT, MTV. Piosenkarka współpracowała m.in. z Björk, Enrique Iglesiasem czy zespołem Outkast.

Na rynku w Krakowie zagra również DJ Namteh, rodowity krakowianin i Mistrz Polski z 2009 na Mistrzostwach Polski Dee Jay’ów. Jego gust muzyczny jest trudny do określenia, gdyż gra house w wielu odmianach, m.in. elektro, vocal, latino, ale przede wszystkim uwielbia eksperymentować i łączyć różne gatunki muzyczne. Jest młodym, niesamowicie utalentowanym człowiekiem, który z pewnością zagwarantuje świetną zabawę i atmosferę na krakowskim rynku.Krakowski sylwester

Kolejną gwiazdą, która pochodzi z Krakowa, jest Robert M, znany dj i jeden z najbardziej znanych polskich producentów w zachodniej Europie. Wydał ponad 10 singli, które osiągnęły najwyższe miejsca na listach przebojów i są znane w całej Europie. Robert był supportem dla takich gwiazd jak Tiesto czy David Guetta, został również zauważony przez producenta Shakiry, której nagrał specjalny remix utworu „Las De La Intuicion”. Robert jest następnym dj’em , który będzie gwarantował świetną muzykę, genialną zabawę i klimat w Krakowie podczas nadchodzącej nocy sylwestrowej.

Wśród tylu gwiazd zagra również R.I.O, którzy zyskali popularność dzięki „Shine on” i „When the sun comes down”, które były hitami lata 2008. Ich pierwszym singlem był cover hitu „Rio de Janeiro” Belliniego, który bardzo szybko i niespodziewanie stał się numerem jeden wśród muzyki klubowej. R.I.O można uznać za przedstawicieli reggae house, ale na ich płytach można również usłyszeć rytmy dance pop i r’n’b.

Jak widać, krakowski rynek będzie gościł same gwiazdy z różnych muzycznych światów, co powoduje, że każdemu powinna muzyka przypaść do gustu. W zeszłym roku sylwester w Krakowie okazał się największym wśród plenerowych zabaw sylwestrowych w Polsce. Czy uda się to również w tym roku? Nie wiadomo, ale pewnym jest, że rynek w Krakowie nie będzie pusty. Już od września wiele osób rezerwuje miejsca w hotelach i pensjonatach. Plenerowy sylwester w Krakowie ma to do siebie, że wystarczy pojechać do Krakowa 31.12, świetnie bawić się na krakowskim runku i nad ranem wrócić do domu. Ogromnym plusem jest również to, że z pewnością można załatwić sobie niedrogi nocleg w schronisku młodzieżowym.