PostHeaderIcon Noc sylwestrowa w górach

Sylwester górySpędzanie sylwestra w górach kojarzy się z wieloma rzeczami: wydatkami, śniegiem, nartami, niezapomnianą zabawą i różnego rodzaju spędzaniem czasu. Istnieje mnóstwo opcji sylwestrowych w górach. Każdy z pewnością jest w stanie znaleźć coś dla siebie, na własną kieszeń i tak, aby zapamiętać ten czas na długo. Najważniejsze jest, aby dobrze rozplanować wypad sylwestrowy. Niestety, bywa tak, że najtańsze i najlepsze kurorty górskie mają zapełnione wszystkie miejsce już we wrześniu lub w październiku. I nie ma się co dziwić. Warto pamiętać, że na sylwestra mało jest ofert typu „last minute” jak w czasie wakacji. I mało kto rezygnuje w ostatniej chwili z tak pieczołowicie zaplanowanego sylwestra. Jeśli jesteś miłośnikiem sportów zimowych najlepiej zdecydować się na wyjazd kilkudniowy tak, aby móc jeszcze zaszaleć na stoku, zwłaszcza jeśli zima dopisze.

Jeśli chcemy oderwać się od rzeczywistości na nieco dłużej, warto tak rozplanować sylwestrowy wypoczynek, aby zahaczał o święta Bożego Narodzenia. Wiele miejsc w Zakopanem proponuje wystawne kolacje wigilijne, ale niestety, trzeba się wtedy liczyć z dość sporymi wydatkami. Tatry w ogóle są drogie, niezależnie od miejscowości, ale oczywiście wśród tych miejsc zawsze można znaleźć ciekawą i godną uwagi ofertę, ale pod warunkiem, że dość wcześnie zaczniemy szukać. Im bliżej sylwestra, tym jest w czym wybierać wśród najdroższych i najbardziej luksusowych ofert. Można rozejrzeć się w Bieszczadach lub Karkonoszach, tam można znaleźć więcejZakochani sylwester tańszych ofert. Podobnie z sylwestrem w górach po stronie słowackiej. Młodzi ludzie chętnie wybierają Wisłę, Ustroń i Istebną, gdyż są zaliczane do najtańszych miejsc. Ale trzeba zaznaczyć, że nie w czasie sylwestra. Wtedy naprawdę bywa różnie.

Ciekawą alternatywą może być wynajęcie chaty góralskiej, mieszkania lub domku. Koszt w sam w sobie może być wysoki, ale nie jeśli wybierzemy się większą grupą znajomych i przyjaciół. Wtedy po podliczeniu może się okazać, że kwota na głowę nie jest wcale taka wysoka. W tym przypadku również warto rozpocząć poszukiwania najpóźniej w październiku, gdyż już w połowie listopada najciekawsze miejsca są zazwyczaj zajęte. Wynajęta przestrzeń daje więcej możliwości. W chacie może zamieszkać nawet do kilkunastu osób (duży plus jeśli chodzi o koszty i atmosferę, wszak im więcej, tym weselej), nie trzeba dopasowywać się do obowiązujących godzin posiłków, sami możemy gotować to, na co mamy ochotę. I najważniejsze: chatę czy domek można wynająć na tydzień lub dwa, co może być tyle warte, co dwa lub trzy dni spędzone w luksusowym hotelu.

Dlaczego warto spędzić noc sylwestrową w górach? Bo klimat i atmosfera są tam niezapomniane: śnieg, góralskie potrawy i napoje (np. grzane piwo, herbata z prądem, śliwowica, miód pitny, piwo z bombą i wiele, wiele innych), przepiękne otoczenie, możliwość jazdy na nartach lub snowboardzie, góralska muzyka, ciekawi ludzie. Wszystkie to tworzy niepowtarzalny klimat. Na dodatek jest bardzo wiele różnych opcji: od balu w hotelu, motelu lub pensjonacie, poprzez zabawę na świeżym powietrzu, aż do kameralnych spotkań w gronie przyjaciół. Jest w czym wybierać, wszystko zależy od nas, naszych zasobów i pomysłów.

Jeśli zdecydujesz się na spędzenie sylwestra w górach warto zastanowić się z kim chcesz go spędzić i w jakich okolicznościach. Wiele ośrodków, pensjonatów, hoteli lub moteli proponuje krótkie turnusy sylwestrowe od 30.12 do 1. lub 2.01. Tak więc, jeśli interesuje Cię nieco dłuższy pobyt lepiej decydować się na turnusy świąteczno-sylwestrowe.