PostHeaderIcon Fryzura wieczorowa

Fryzurka sylwestrowaPonieważ w tym roku bardzo modne są warkocze i koki, najmodniejsze uczesania sylwestrowe będą lawirować dookoła tych wariantów. Bardzo eleganckie są koki i nadają się idealnie na wystawne bale i zabawy sylwestrowe oraz karnawałowe. Na dodatek pięknie pasują do wieczorowych sukni. Ile jest opcji ułożenia koków? Mnóstwo, wszystko zależy od rodzaju włosów i kształtu twarzy. Jeśli twarz jest okrągła, można rozpuścić kilka kosmyków, aby luźno opadały na policzki lub szyję. Dzięki temu zabiegowi wyszczuplimy buzię i wydłużymy szyję. W ogóle wysoko upięte włosy, gładko zaczesane nadają się na każdy rodzaj balu, wyglądają estetycznie, elegancko, a włosy nie przeszkadzają podczas szalonej zabawy. Podobnie z warkoczami. Kilka niesfornych kosmyków luźno opadających na twarz doda dziewczęcości i na pewno nie będzie psuć ogólnego eleganckiego wyglądu. Jeśli jesteśmy posiadaczkami grzywki, na czas sylwestra można ją spiąć kolorowymi spinkami lub opaskami albo po prostu zostawić w spokoju.

Jeżeli chcemy przywitać Nowy Rok prezentując jakąś zmianę i planujemy zmienić kolor włosów, nigdy nie róbmy tego na przysłowiową ostatnią chwilę, nawet jeśli używamy sprawdzonej farby lub idziemy do zaufanego fryzjera. Farbowanie włosów to nie jest skomplikowany zabieg, ale, jak to bywa, zawsze kiedy nam najbardziej zależy, może coś nie pójść po naszej myśli. Dlatego farbujmy włosy kilka dni przez sylwestrem, bo nawet jeśli zniszczymy sobie włosy lub wyjdzie nam kosmiczny kolor, jest jeszcze czas na naprawianie szkód. Podobnie ze zmianą fryzury. Decydując się na zupełnie nową fryzurę, również musimy sobie zostawić czas na ewentualną dodatkową zmianę, jeśli uznamy, że jednak dana fryzura nie jest w naszym stylu.

Jeśli jesteśmy bardzo niezdecydowane co do fryzury, kreacji lub makijażu, (a może nawet co do miejsca spędzenia sylwestra), może warto poeksperymentować z włosami. Nie tylko z kolorem lub upięciem, ale również długością. W Internecie można znaleźć mnóstwo różnych programów komputerowych, które zajmują się dobieraniem fryzur do kształtu twarzy. Wystarczy wgrać odpowiednie zdjęcie, najlepiej przedstawiające twarz z gładko upiętymi lub zaczesanymi włosami i potem, po kolei, przeszukiwać zasób dostępnych fryzur w danym programie. Z pewnością znajdziemy jakieś ciekawe uczesanie, które przypadnie nam do gustu, i być może okaże się tym, które będziemy chciały zaprezentować podczas nocy sylwestrowej.Włosy na sylwestra

Poza różnego rodzaju kokami i warkoczy, modne będą również uczesania naturalne. To oznacza naturalnie rozpuszczone włosy, ale z podkreślonymi lokami lub idealnie prostą fryzurę bez żadnych ozdób we włosach. Wśród loków można umieścić drobniutkie, lśniące kamienie, będą wyglądać pięknie zwłaszcza wśród ciemnych włosów. Proste włosy, jak już zostało wspomniane, lepiej pozostawić bez ozdób. Takie fryzury, mimo że być może nie należą do wyszukanych, z pewnością sprawią, że będziemy czuć się bardzo kobieco. Od zawsze rozpuszczone włosy wyglądały pięknie i dodawały uroku, czemu więc inaczej miałoby być podczas zabawy sylwestrowej? Na taki rodzaj fryzury powinny zdecydować się osoby, których włosy nie są zniszczone. Na długich, rozpuszczonych włosach bardzo rzucają się w oczy wszelkie uszkodzenia włosów: rozdwojone końcówki, połamane włosy, wysuszone włosy. Dlatego przed sylwestrem, niezależnie od tego czy będziemy miały rozpuszczone luźno włosy czy upięte w misterny kok, warto zaaplikować włosom kurację wzmacniającą.